איך לאתר הזדמנויות להשקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל?

מה שמיוחד בשוק הנדל”ן, הוא שהוא פתוח למשקיעים בכל הרמות בין שהם מנוסים ובין שהם אינם מנוסים. לנוכח היציבות המרשימה של שוק הנדל”ן בעשורים האחרונים, בשל יכולתו להתמודד היטב עם משברים כלכליים והודות לביקוש העולמי המתמשך למגורים בשכירות גם בארץ וגם בחו”ל, שוק הנדל”ן הוא אחד השווקים היציבים ביותר בעולם, והוא מציע למשקיעים לא רק נכסים ממשיים אלא גם תשואות גבוהות ורווחים משתלמים. המשקיעים המנוסים יודעים איך לתרגם השקעות איכותיות לרווחים, והם מייצרים הכנסות פסיביות שמאפשרות להם לחיות טוב גם בתקופות של משברים עולמיים. בין שאתם משקיעים חדשים ולא מנוסים, ובין שאתם משקיעים ותיקים ומיומנים, תמיד כדאי לרענן את הידע בנוגע לאיתור הזדמנויות להשקעה בנדל”ן בארץ ובחו”ל. אם יש לכם הון התחלתי, ואתם מחפשים את הנכסים המתאימים להשקעה, כך תעשו את זה נכון.

איתור נכסים פוטנציאליים

גם השקעות נדל”ן בארץ וגם השקעות נדל”ן בארה”ב דורשות מהמשקיעים סבלנות ואורך רוח ומחייבות התנהלות נבונה ומושכלת. נכסי נדל”ן יש בכל מקום, החוכמה היא לדעת איזה נכס יניב רווחים, ואיך להשביח אותו ולהשתמש בו למינוף כלכלי בלי להפסיד. אפשר לומר שנכסים למגורים הם המובילים בביקוש והמתאימים ביותר למשקיעים חדשים ולא מנוסים. כדי לאתר נכסים למגורים – גם צמודי קרקע וגם בבניינים משותפים – לא צריך לחבור לקבוצות השקעה או להתייעץ עם מומחי נדל”ן. אפשר למצוא אותם בקלות בפלטפורמות מקוונות שונות שמספקות מידע על נכסים זמנים. גם הרשתות החברתיות יכולות לסייע למשקיעים מתחילים ולתווך בינם ובין בעלי נכסים בכל מקום בארץ ובעולם. גם בארץ, גם באירופה וגם בארה”ב מומלץ להסתייע בסוכני נדל”ן מקומיים. לסוכני נדל”ן יש גישה גם לנכסים איכותיים שאינם רשומים. משקיעים מתחילים יכולים ליצור קשר עם סוכני נדל”ן באזורים מבוקשים, לעדכן אותם על יעדי ההשקעה שלהם ולבקש מהם לפקוח עין על נכסים העונים לקריטריונים שלהם.

לכתת רגליים בשטח

בגדול, אין כמו לכתת רגליים בשטח. אם יש לכם קצת זמן פנוי, ואתם יכולים להסתובב באזורי הנדל”ן המבוקשים, עשו זאת. אין כמו מראה עיניים, ואין כמו שיחות ישירות עם בעלי נכסים. אם תסתובבו בשטח מספיק זמן תלמדו על האזור, על רמת האוכלוסייה, על המוסדות הציבוריים שפועלים בו, על רמת הביטחון של התושבים ועוד. אפשרות טובה נוספת לאיתור הזדמנויות להשקעה הם מכרזים. מכרזים הם דרך מצוינת לאתר נכסים במחיר נמוך. בארץ אפשר להתעניין במכרזים של שירותי האכיפה והגבייה ובחו”ל אפשר להשתתף במכירות פומביות מקומיות או מקוונות כדי למצוא נכסים איכותיים במחירים מצוינים. 

חברות להשקעה בנדל"ן

אפשר לומר שהדרך הטובה ביותר להשקיע בנדל”ן היא באמצעות חברות שמתמחות בהשקעות נדל”ן גם בארץ, גם באירופה וגם בארצות הברית. מדובר בחברות מקצועיות שיודעות איך לאתר נכסים איכותיים, ואיך להניב מהם רווחים משתלמים. אפשר להשקיע באמצעותן בנכסים פרטיים ואפשר גם להשקיע בקרנות השקעה שהן הקימו לצורך העניין וליהנות מהתשואות בלי לשבור את הראש.

מחקר מקדים הוא תנאי להשקעה איכותית בנדל"ן

אפשר למצוא הזדמנויות רבות להשקעה בנדל”ן גם בארץ וגם בחו”ל, אך חיוני לערוך מחקר מקדים, לעשות בדיקת נאותות לנכסים הפוטנציאליים ולברר את הכדאיות של ההשקעה כדי להבטיח הצלחה ולהניב רווחים משתלמים.