מבנה תעשייתי להשכרה

מבנה תעשייה להשכרה - נדל"ן מסחרי שכדאי להשקיע בו

מבנה תעשייה רבים נבנים באזורי פרפריה ברחבי ערים בארץ ובעולם בכלל. אזור תעשייה מיועד במיוחד עבור תעשייה ולכן ממוקם לא במקומות המיועדים למגורים, לפחות כך היה בבראשית כאשר האוכלוסייה לא הייתה רבה והיה צורך להקים מקומיים אלה שיהיו נגישים תחבורתית למעבר של סחורות ממקום למקום כגון נמל כפי שיש בחיפה או אשדוד, כבישים מהירים או אף צמוד לכלי תעופה. אזורי תעשייה כיום משמשים עבור בתי מלאכה, בתי חרושת, בתי מלאכה כמובן וכמו-כן גם למסעדות, חנויות ומעבדות שנותנים שירות עבור תעשיות באזורים אלו.

הנדל”ן, במיוחד בארצנו הקטנטונת, תמיד במגמת עליה. כמובן שיש הבדל בין נדל”ן פרטי לנדל”ן מסחרי ולאחרונה יזמים ומשקיעים רבים נוטים להשקיע גם בו וזו בשל הסיבה שאזורי תעשייה שינו את האופי בשנים האחרונות ומלבד בתי מלאכה או מפעלים קיימים בהם גם משרדי הייטק גדולים ומשרדים למיניהם.

היזם לנדל"ן מסחרי במבנה תעשייה

היזם כשמו כן הוא יודע לאחר בדיקה מעמיקה היכן כדאי לשים את ממונו. ליזם קיים כוח קנייה טוב יותר ונתוני פתיחה טובים עבור ביצוע עסקה, מה גם שאורח רוח של הקבלן היזם גדולים בהרבה מכל בעל עסק או משהו פרטי וזאת לאור העובדה שהוא חי את השטח. מדובר כמובן ביזמים עם ניסיון של מספר גדול של שנים, בהם הספיקו לצבור נכסי נדל”ן והבנקים והמשקיעים מכירים אותם ומוכנים לתת את ביטחונם בהם. 

דבר זה הינו נכון גם עבור העסק השוכר את מבני התעשייה היות והמבנה זקוק לתחזוקה וטיפול נאותים ובזמן כדאי שהעסק יחזור לתפקד כשורה. לכן מבנה תעשייה להשכרה מהווה פתרון נכון עבור בעל עסק שאין לו אמצעים רבים להשקעה בטח אם מדובר בעסק שמתחל את דרכו הן מבחינה כלכלית, תזרימית והן מבחינה שהעסק פוטנציאלית יכול להתרחב למבנה גדול יותר, מה שאומר שהשקעה במקום ספציפי בהתחלה לעסק שאין לו הון כלכלי יכול להוות בעיה. כמובן שרצוי להיוועץ עם בעל מקצוע שייתן את כלל ההיבטים היתרונות והחסרונות על מנת שכל עסק ועסק יקבל את החלטתו באופן מושכל.

מבני תעשייה גם לא דורשים תחזוקה רבה כמו משרדים או חנויות, הקשורים גם הם לנדל”ן מסחרי. מבנה תעשייה בדרך כלל הינם מקום פתוח גדול ורחב בעלי תקרה גבוהה עבור ייצור בסגנון מסוים.

מבנה תעשייה להשכרה באזורי תעשייה קיבלו אופי שונה המאכלס עסקים רבים ומגוונים בעלי אופי שונה ומעורבב, דבר הנותן ייתרון להשקעה בנדל”ן מסחרי ועבור העסק עצמו גם נראות פוטנציאלית עבור המוניטין של העסק. בנוסף למקומות אלו בדרך-כלל נגישות תחבורתית היא קיימת וחשובה עבור העובדים במקום על מנת להגיע במהירות ונוחות מרבית.

לבנות מחדש – בהחלט אפשרות

לא פעם מבנה תעשייה רבים קיימים עשרות בשנים והינם בעלי אופי שונה ממה שיש צורך כיום, מה גם המבנים כבר נתונים לסכנה ולכן עדיף לא פעם להתחיל מהתחלה מאשר לשפץ. העלות של מבנה תעשייה חדש לא רבים בעקבות מה שרשמנו קודם (גודל ומקום רחב) אך מקום חדש כבר מוכן עם כל אבזורי הבטיחות הנחוצים בסטנדרטיים ובתקנים חדשים למה שנדרש כיום.