אודות התחדשות עירונית

חברות הנדל"ן מסתערות על ההתחדשות העירונית

משבר הדיור ואיתו המחסור בקרקעות לבנייה מביאות יותר ויותר חברות נדל”ן להיכנס לפרוייקטים של התחדשות עירונית, זאת לצד המודעות ההולכת וגוברת לבניינים מסוכנים ברחבי הארץ.

ההתחדשות העירונית חווה בימים אלו התעניינות מחודשת וביקושים גבוהים, בעיקר באזורי ביקוש, שם הרווח הוא גדול משמעותית מישובי הפריפריה. ניתן לראות חברות קטנות וגדולות המקדמות את הליכי ההתחדשות העירונית ומזהות בו פוטנציאל ממשי בהווה ובעתיד. שוק ההתחדשות העירונית מוערך במיליארדי שקלים, זאת לצד לא מעט מכשולים העומדים בפני החברות והיזמים. רוב הפרוייקטים נמצאים כרגע בשלבים ראשוניים ומעניין לראות כיצד יצלחו הפרוייקטים והאם יהיה סחף בנושא.

התחדשות עירונית – עיקרה הריסת מבני מגורים ישנים והקמת חדשים תוך הגדלת מספר הדירות על אותו השטח ובתקנים המחמירים של היום, יחד עם זאת התחדשות עירונית כוללת בחובה מו”מ עם הדיירים ופתרון בעיות שאינן מוכרות בבנייה קונבנציונאלית. המודעות ההולכת וגוברת לנושא מביאה ליותר פתיחות של התושבים לקבל את הצעות היזמים והחברות, כך שהאפשרות לקדם פרוייקטים של התחדשות עירונית נראית ריאלית היום יותר מתמיד.

ככל שפרוייקטים של התחדשות עירונית יקרמו עור וגידים ויצאו מהתכנון לפועל בהמוניהם, ניתן לקוות כי מחירי הדירות יתמתנו ותופסק העלייה התלולה במחירי הדיור בארץ.