יו"ר איגוד הנדל"ן: "הפריפריה בדרך לקטסטרופה. רעידת אדמה תגרום לאלפי הרוגים- דרושה וועדת חקירה"

יו”ר איגוד הנדל”ן, איציק חסידים הפיץ השבוע סרטון ברשתות החברתיות שזכה לאלפי תגובות ושיתופים. בסרטון נראה חסידים כשהוא “מדווח לכאורה על אלפי הרוגים ופצועים כתוצאה מרעידת אדמה” שהתרחשה באחת מערי הפריפריה, הוא מפנה אצבע מאשימה לעבר הממשלה ושרת הפנים שהינם האשמים בטרגדיה שפקדה את הפריפריה. בסופו של הסרטון מציג איציק את הנתונים המבהילים המראים כי אחת ל-100 שנים לערך, פוקדת את השבר הסורי-אפריקאי רעידת אדמה קטלנית המביאה להרס ולאלפי הרוגים והפעם- אם לא יינתנו פתרונות אמת עם תעדוף לערי הפריפריה בחיזוק מבנים- האסון הבא יהיה על ראשה של שקד שלא נתנה כדאיות מובהקת לקבלנים לבצע חיזוק מבנים בערי הפריפריה, אלא מתייחסת למתווה החדש כלא יותר מעניין עסקי- כלכלי הבא לטובתם של קבלנים ויזמים במרכז הארץ.

איציק חסידים יו”ר איגוד הנדל”ן: “הסרטון שבו צולמתי והופץ ברשתות החברתיות בא כדי לזעזע ולהביא לידיעת הציבור כולו את הסכנה והטרגדיה שעומדים בפתחי ערי הפריפריה, בצפון ובדרום, אשר ניצבים על השבר הסורי-אפריקאי. ההיסטוריה מראה כי כל 100 שנים מתרחשת קטסטרופה עם אלפי הרוגים והרס רב ולפי הסטטיסטיקה הזו- רעידת אדמה הרסנית היא עניין מיידי שיש לטפל בו מיידית. היום ולא מחר.

Itzik Hasidim Talks About Earthquake Damage

אפשר להתווכח עם הדרך שבה צילמתי את הסרטןן ו”דיווחתי” לכאורה על הרוגים ופצועים. זה עניין של טעם.. אבל עם חוסר היחס של השרה שקד לתעדוף הפריפריה בחיזוק מבנים – עם זה לא ניתן להתווכח. אני קורא לשרה שקד ולנוגעים בדבר – תנו מיידית תיעדוף וכדאיות ליזמים, קבלנים ותושבים החיים בערי הפריפריה בעניין חיזוק המבנים כדי שלא נתעורר מחר למציאות של קטסטרופה”.

 
לשאלה איך ניתן לפעול פרקטית התייחס חסידים “יש המון דרכים פשוטות ויצירתיות להביא לתיעדוף חיזוק מבנים בפריפריה – לדוגמה, אחוזי בנייה גדולים יותר ליזמים, מענקים מיוחדים לישובים פריפריאליים המקדמים את הנושא ועוד. הכל עניין של ראייה אסטרטגית נכונה שמטרתה – מניעתם של קריסת מבנים בישראל עם דגש על ישובי הפריפריה אשר בנויים על השבר המסוכן. אני מקווה מאוד שהשרה תתעשת ותעדכן את המתווה החדש בהתאם למציאות בשטח ולא בהתאם ללחצים של קבלנים, חברות בנייה ואינטרסנטיים, אלא לטובת כלל הציבור”

מלאו טופס זה ונציגנו
יצרו עמכם קשר בהקדם
Skip to content