עסקעות משתלמות להשקעה

איך למצוא עסקאות משתלמות של דירות להשקעה ב-2023?

ב-2022 היינו עדים להמשך הזינוק במחיר הנדל”ן בישראל. בנוסף, היינו עדים לתופעות של תנודתיות בשוק ההון ושל מתן פטור ממיסוי שכר דירה, להכנסות שכירות הגבוהות במאות שקלים מהשנה הקודמת. אם אתם רוצים להיכנס כעת לתחום הדירות להשקעה, שימו לב לכמה טיפים, כיצד למצוא את העסקאות המשתלמות למשקיעים, לשנת 2023.

כך מבצעים גישושים ראשונים

אף משקיע לא מגיע עם אין ספור תובנות מהבית. אפילו המשקיעים המנוסים התחילו קודם כל בגישוש ובאיסוף מידע. לכן, כמשקיעים שרוצים למצוא את העסקאות המשתלמות יותר, תרצו קודם כל להכיר את השוק. את שוק הנדל”ן תוכלו להתחיל להכיר לעומק, על ידי שיחות שלכם עם מתווכים מנוסים. תוכלו לבדוק לאן הרוח נושבת, על ידי קריאת נתונים בלוחות מקצועיים כדוגמת הומלי. מבלי להמליץ על מחירון כזה או אחר, תוכלו לעיין במחירונים מובילים, על מנת להבין את ההבדלים בין מחירי דירות יד שניה, מחירי דירות חדשות ועלויות על פי אזורים שונים. כך תוכלו להבין בצורה הרבה יותר מדויקת, מתי עומדת בפניכם עסקה באמת משתלמת.

בדקו אילו תשואות עשו משקיעים ב-2022

משקיע חכם יעדיף ללמוד מתוך ניסיון של אחרים, במקום לטעות ולשלם ביוקר. מומלץ לבדוק את המגמות בנדל”ן להשקעה, על ידי בחינת תשואות שרשמו המשקיעים ב-2022. שימו לב כי ישנם אזורים שבהם רשמו המשקיעים תשואה ממוצעת של לא יותר מ-2 אחוז לשנה. באזורים אחרים, נרשמו תשואות של 3 ואפילו של 3.5 אחוזים ויותר. זה אחד השיעורים הכי חשובים – יש הבדלים עצומים ברמת ההכנסה הפסיבית שמניבות דירות להשקעה, באזורים שונים בארץ. לעיתים אפילו באותה העיר ניתן לזהות הבדלים עצומים.

טיפ נוסף – יש הבדל בין תשואה שוטפת לבין כלל התשואה על ההשקעה. למשל, במקום שבו נרשמה תשואה שוטפת נמוכה, עדיין יתכן שהתשואה מההשקעה תהיה גבוהה מאוד, אם מכניסים לחישוב את שווי עליית ערך הנכס. אז בדקו באילו אזורים משקיעים רשמו תשואות עודפות, ותהיה לכם אינדיקציה מאוד חשובה.

זהו מגמות של פיתוח עירוני

עוד דרך שתעזור למצוא עסקאות משתלמות של דירות להשקעה, היא לזהות מגמות של פיתוח עירוני. אספו נתונים לגבי אזורים שבהם יש תנופת בנייה או התחדשות או שתוכניות כאלה צפויות לעבור אישור ב-2023. מי שקונה דירה באזור כזה, בזמן הנכון, עושה עסקה משתלמת במיוחד.

בדקו לעומק את מאפייני הדירה להשקעה

הדבר הנוסף שחשוב לבדוק כדי למצוא את העסקאות המשתלמות, זה לבדוק בתשומת לב את מאפייני הדירות לפני הרכישה. כך למשל דירה שמוצעת במחיר נמוך אבל נדרש סכום עתק לצורך שיפוץ בשל ליקויים, עשויה להניב למעשה תשואה נמוכה יחסית. במידה וקונים נכס במצב רעוע מתוך כוונה לשפץ, וודאו כי ההנחה בעלות הדירה משקפת את ערך השיפוץ הצפוי ואף למעלה מזה.