באיזה נדלן מסחרי להשקיע

סוגי נדל"ן מסחרי עם ביקוש רב שכדאי לשקול להשקיע בהם

אנחנו לא באמת יודעים אילו סוגי נדלן מסחרי מגיעים עם ביקוש רב, ושכדאי לשקול להשקיע בהם. וזאת, כי אם היינו יודעים – אז זה היה אומר שהיינו מחזיקים בידע לגבי העתיד. דברים משתנים, דברים זזים. אנחנו יכולים רק לדבר קצת על דבר ולפזר מעין המלצות להמשיך ולהעמיק בנושא, למי שזה מעניין. בכתבה זו, נעשה בדיוק את זה, בנושא נכסי נדלן מסחריים שאפשר לשקול לברר לגביהם בענייני השקעה.

סוגי נדלן מסחריים להשקעה פוטנציאלית

יש הבדל בין סוגי נכסי נדלן. נכסי נדלן מסחריים אינם מיועדים לשוק הפרטי, אלא לתעשייה ו/או למסחר. נדלן מסחרי יכול, בנסיבות מסוימות, להניב תשואה גבוהה יותר באופן יחסי מאשר נדלן ייעודי למטרות מגורים. יתרה מכך, ניתן להשתמש בנכסים מסחריים על מנת לבצע השכרות לפרקי זמן ממושכים, לדוגמה, עבור חברות שמוכנות ורוצות לחתום חוזה לשנים הבאות. זה כשלעצמו יכול להבטיח מעין תזרים מזומנים לאותה תקופת זמן.  בין סוגי נדלן מסחריים, ניתן למנות משרדים להשכרה בתל אביב לעורכי דין (אנחנו יודעים, מאוד ספציפי), כמו גם נכסים למסעדות וקייטרינג, חנויות נוחות ביעדים אסטרטגיים, מרכזי פיתוח לסטרטאפים, מרלוג וכן הלאה.

נדלן מסחרי לשירותי הסעדה

הבה נדבר מעט על נדלן מסחרי עבור מסעדות וקייטרינג. במילים אחרות, מדובר בנדל”ן שניתן למכור ו/או להשכיר למסעדות ועסקי קייטרינג. לא רק זה, גם עסקי נישה שונים כמו שירותי הסעדה לאירועים מאוד ספציפיים, או שירותי קייטרינג לעסקים, יכולים להסתייע בנכסי נדלן שכאלה.  באופן דומה, חנויות נוחות יכולות להיות, בנסיבות מסוימות – השקעה מעניינת. לא ברמת הנכונות לפתוח חנות נוחות, אלא ברמת הנכונות לתפוס נכסי נדלן באזורים אסטרטגיים, ולאפשר לאנשים לקנות / לשכור את השימוש בהם, על מנת להקים בהם חנויות נוחות או כל דבר אחר שיש סיבה להקים אותו בנקודה אסטרטגית כזאת או אחרת.

מבנים לוגיסטיים

הבה נדבר מעט על מבנים לוגיסטיים ואחסנה. שכן, אם יש מפעל או פשוט חברה, אשר מזיזים ציוד לרוב, אפשר שיהיה להם עסק באחסון הפריטים הללו. מבנים לוגיסטיים ונכסי אחסנה, יכולים להיות מאוד שימושיים במצבים הללו ולהעניק ערך ממשו לחברות שכאלה. למעשה, עסקים אשר עוסקים במסחר, ייצור, שילוח, הפצה ואחסנה (וכן הלאה) – כנראה יחזיקו בביקוש מסוים עבור שטחי אחסנה ולוגיסטיקה.

לסיכום

על כן, אם נרצה לסכם את כל האמור, ישנם נכסים מסחריים אשר יכולים להניב תשואה, כמו גם לאפשר נתיבי הכנסה קבועים לאורך זמן באופן המעוגן בחוזה מסחרי. לא כל נכס מסחרי הוא בהכרח הזדמנות נדלית נהדרת, אך לפחות בחלק מהמקרים ומהנסיבות, אפשר שיהיה מדובר בעסקה טובה. כך שלכל הפחות ניתן לברר ולבדוק אם כך הדבר. שם המשחק – הוא זיהוי פוטנציאלים, ובדיקה אם נכס מסוים אכן יכול לשרת מטרה בתחום הנדלן.

מלאו טופס זה ונציגנו
יצרו עמכם קשר בהקדם
Skip to content