מקצועות לשקול בתור הסבה מקצועית

קורסים שכדאי לשקול כשמתכננים הסבת מקצוע

הסביבה כיום מלאה שינויים, התפתחויות, חידושים. לאור כל זה, באופן טבעי אנשים לא נשארים בתפקיד אחד או במקצוע אחד כל החיים או אפילו לעשר או חמש עשרה שנים. להפך, כמעט כולם מוצאים את עצמם מחפשים, שואפים או לפעמים נאלצים להתחדש ולהחליף מקצוע. זה יכול להיות פתרון למי שלא מרוצה מהמשכורת, למי שלא מרוצה מהתנאים הנוכחיים או למי שמרגיש שחיקה מהתפקיד שהוא ממלא כיום. לא משנה מהי הסיבה שלכם או שלכן, אם אתם מתכננים הסבה מקצועית, כדאי לשקול כמה קורסים של מקצועות נדרשים ורווחיים שתכירו כעת.

קורס תיווך נדלן

אומרים שמקצועות מסוימים הולכים ונעלמים ממש בימינו אלה. לעומת זאת, מקצועות מסוימים צצים ויש תפקידים שממשיכים להיות מבוקשים ביותר. קורס מתווכים פותח פתח אל מקצוע שנחוץ כיום אפילו יותר מכפי שהיה נחוץ בעבר. אנשים מחפשים נדל”ן למטרת מגורים, להשקעה, להשכרה, לצורך עסקים. המחירים של הנדל”ן משתוללים ולא פשוט להתמצא לבד בכל ההיצע הקיים. לציבור לא תמיד יש זמן להתעסק בכך ואז – פונים לאיש מקצוע. זו הסיבה שאנשים רבים מעדיפים לחפש מתווך. למי שנמשך לעולם הנדל”ן ורוצה עיסוק מעניין, דינאמי, עם הכנסה פוטנציאלית גבוהה ועם שעות גמישות, הקורס הזה בהחלט עשוי להתאים. הקורס גם יכול להתאים למי שבעצמו רוצה להיות יזם נדל”ן עם הזמן. 

קורס השקעות

אפשר כיום להרוויח לא מעט כסף מתפקידים שפעם לא היו קיימים. בעבר, אנשים כמעט לא השקיעו באופן עצמאי בשוק ההון, כדי לייצר לעצמם הכנסה נוספת או כדי שהכסף שלהם יעבוד בשבילם. אבל עכשיו כבר לא חייבים להיעזר ביועץ חיצוני דרך הבנק או בחברה פיננסית כזאת או אחרת. להשקיע לבד – האפשרות הזאת נעשה ממשית, כאשר נפתחו המון פלטפורמות למסחר מקוון. לא משנה מהו העיסוק הנוכחי שלכם, תוכלו לעבור קורס השקעות בשוק ההון ולייצר הכנסה נוספת או לבנות לעצמכם מסלול קריירה חדש. מתאים כמובן, לנשים וגברים ללא הבדל.

קורס ייעוץ מס

תחום המיסוי נחשב למורכב יחסית, וזו הסיבה שלא לכולם יש אפשרות לנהל בעצמם את ההתחשבנות מול רשות המיסים. לבעלי עסקים קטנים, פרילנסרים ועצמאים, ישנה עדיפות להיעזר ביועץ מס. אם התחום הזה מעניין אתכם, תוכלו להירשם לקורס בתחום הזה ולהפוך לשכירים בתפקיד בכיר או לעצמאים בעלי משרד ייעוץ מס. הקורס לא קצר במיוחד, אבל הוא אורך מחצית מזמן הלימוד של ראיית חשבון. זה לא תואר אקדמאי, וניתן להשתלב בקורס ערב. כך שתוכלו להשתלב בתחום גם אם אין לכם רצון להעביר כמה שנים ארוכות על ספסל הלימודים.

קורס משכנתאות

לעומת מקצועות פיננסיים כגון יועצי מס או רואי חשבון, יש תפקידים שאפשר להשתלב בהם לאחר קורס הרבה יותר קצר. דוגמא לקורס כזה, שהוא גם מעניין וגם מספק תעודה מקצועית נדרשת, הוא קורס ייעוץ משכנתאות. הקורס יכול להתאים כהסבה מקצועית לשלל בעלי תפקידים או מקצועות. לא נדרש ידע קודם, שכן לומדים בקורס את כל הנושאים החשובים – מהי משכנתא, מהו שעבוד, אילו סוגי נכסים אפשר למשכן, איך בונים תמהיל ועוד.

קורס עיצוב גרפי ועיצוב אתרים

אם אתם מרגישים שהמקצוע הנוכחי שלכם לא נותן ביטוי לפן היצירתי שלכם, קיימות אפשרויות שונות להתפתחות מקצועית. כך למשל אפשר ללמוד קורס בתחומים כגון עיצוב גרפי. יש אפשרות ללמוד עיצוב אתרים או אנימציה ממוחשבת. שימו לב שאלה לא קורסים שמחייבים בסיס בתכנות. אפשר להירשם ללא ידע קודם ולהשתלב בעולם מקצועי וגם יצירתי, מרתק ומאתגר.